Nakup VW Passat CC TDI/TSI

Pomoč in nasveti pri nakupu novih ali rabljenih vozil VW.

Nakup VW Passat CC TDI/TSI

Odgovor Napisal/-a dodo666 » 13. feb 2018 13:44

Zdravo

Odločam se za nakup Passata CC. Ciljam na avto za dobrih 10k€. Težava pri odločitvi pa je naslednja: Dnevno delam relacijo od doma do službe 3km (v eno smer); takšno takšno relacijo opravim nekajkrat dnevno. Gledano iz te plati, bi bistveno raje imel bencinarja, ampak.... 1.8 tsi 161 naj bi bila zelo problematična?
Nujno mora avto imeti DSG menjalnik.
Na kaj moram biti pozoren pri CC-jih, pri DSG-ju, motorju? V primeru, da se je res bolje izogniti 1.8tsi, bom vzel dizla... Me pa tudi drži "konkurenca" - audi a4... vaše mnenje? :-k
Hvala :)

Re: Nakup VW Passat CC TDI/TSI

Odgovor Napisal/-a raptor » 14. feb 2018 20:16

Z 1,8 tsi v passatu so imeli pri kolegu kar nekaj težav - je bil kar nekaj na servisu. Bi bil pa tudi kar pogumen, da bi si za tako jajcanje upal vzeti dizla. Sicer vsakemu svoje, ampak to je dobesedno iskanje težav.

Kraj: Postojna
Avto: Passat B8 BiTDI

Odgovor Napisal/-a drdamian » 14. feb 2018 21:18

Kaj pa cc 3.6 V6 4x4? Meni je bil pred leti zelo zanimiv, pa je bila ponudba v kokoski prakticno nicna, iz nemcije pa zaradi visokih dajatev ni imelo nikakrsnega smisla uvazat.... ne vem pa kaksna je situacija sedaj.

Odgovor Napisal/-a dodo666 » 19. feb 2018 19:06

Res je hudič s tem DPF-jem na kratke razdalje. Res pa je, da enkrat tedensko grem sigurno na avtocesto. Na družinskem HDIiju sicer še ni bilo težav s DPF-jem, kater je vožen na isto relacijo.
Kaj pa 2.0 tfsi? Verjetno gre za isti motor kakor pri GTI mk5? :)
huh 3.6 je itak super, ampak pod črto gledano bi bil lento kar dosti večji strošek od npr 2.0 tfsi - zavarovanje, cestna taksa, redno vzdrževanje. Pa tudi poraba bi mi bla kar trn v peti hehe; zdaj vozim mk5 2.0 tdi, na katerem imam realno porabo 6l,.. s 3.6 bi jo verjetno težko imel manj od 13 na takšni relaciji :(

Vrni se na Pomoč pri nakupu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov