Nekaj se kuha!?

Pomoč in nasveti pri nakupu novih ali rabljenih vozil VW.

Nekaj se kuha!?

OdgovorNapisal/-a alltrack fen » 16. apr 2018 22:58

Živjo,

je kdo opazil, da VW konfigurator ne pusti več naročanja določenih, zelo uporabnih opcij.
Npr. :
Passata karavana z bencinskim motorjem razen 280KM ni več v ponudbi,
Passat limo. benz je
niti e Passata ni več
Tiguan Allspace je v 4x4 izvedbi izgubil ročni menjalnik, prav tako Passat....
To omenjam, ker se mi je sedaj že drugič zgodilo, da smo se ravno doma zedinili, kaj in kakšen bo, nato pa čez vikend naše opcije ni bilo več moč naročiti.
Trgovci pa govorijo o nekih novih meritvah itd, prave in konkretne informacije, kaj se dogaja, pa ne dobim.

Mogoče več glav več ve in mi zna kdo pojasniti kje so težave, se kaj kuha ali so kakšni "haklci", ker moja kratka kmečka pamet tega ne dojame.

Arteon ima lahko 1.5tsi motor, Passat ne?!!
Tiguan je lahko obdržal 4x4 pogon in ročni menjalnik, Allspace (ki je bil in je še, naša nova izbira) pa ne
Passat Alltrack s 150KM in ročnim menjalnikom, ni več dobavljiv...
...
Mar ni običajno tako, da se možnosti širijo, tu pa se drastično krčijo in nihče ne zna ali ne želi razložiti v čem je problem.

Lep pozdrav.Borut
alltrack fen

Re: Nekaj se kuha!?

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 17. apr 2018 04:51

Tvojo zadrego popolnoma razumem, a je stvar relativno preprosta.

Nekajkrat letno se, lahko samo pri določenem modelu, lahko pa pri več modelih hkrati, zgodijo in dogajajo bolj ali manj opazne spremembe in usklajevanja, tako oprenskih sprememb, kakor tehničnih. Ker je vse to lažje sproti korigirati v konfiguratorju, kakor v Pdf-u, se to tam tudi prej vidi. In na tak način.

Pa še nekaj je - le nekaj tednov še nas tudi loči od 22. k.t., ko seveda nastopi prva letošnja prelomnica, beri: novo modelsko leto. Druga in precej manjša korektura pa je potem še 45. k.t..

In to je vse. Nič preveč me skrbi, stvari se bodo postopoma kar kmalu uredile.

Apropos vsemu napisanemu pa čisto na koncu dodam samo tole - NEMŠKI konfigurator deluje POVSEM ok, vred s kompletno ponudbo. Preveri. Konec koncev sem tudi večkrat že zapisal, da se je potrebno pri ali samo interesu ali poznejšem naročanju vozila ravnati po Pdf ceniku in NE po konfiguratorju, ki je vendarle samo približek siceršnje uradne ponudbe!
Končna postaja pa je seveda vedno izbrani trgovec, katerega interni sistem (mreža) je tisti, prek katerega gredo (ali ne gredo) stvari sploh skozi in na podlagi katerega gre naročilo sploh lahko naprej.

Verjetno se v tej naši "kuhinji" tako ne kuha prav nič. :)

Lp,

D777
VW PASSAT - Dovršena suverenost.
Uporabniški avatar
Highline777

Avto: B8 BiTDI R-Line Variant

OdgovorNapisal/-a alltrack fen » 17. apr 2018 08:22

Končna postaja pa je seveda vedno izbrani trgovec, katerega interni sistem (mreža) je tisti, prek katerega gredo (ali ne gredo) stvari sploh skozi in na podlagi katerega gre naročilo sploh lahko naprej

Kot sem napisal, tudi trgovec ni vedel kaj dosti oz ni želel vedeti, ko smo že sedeli za isto mizo in ga sestavljali, ter ga ni mogel sestaviti. To me čudi in hkrati jezi, ker bom dal nekomu zelo velik kupček cekina, odgovor pa tak kot, da je danes žal zmanjkalo kruha s semeni, pa vzemi žemljo.
Glede na to, da imam svoje stranke, katere se vračajo tudi zaradi odnosa, me vse to močno preseneča.
Hvala za odgovor, preverim nemškega
alltrack fen

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 17. apr 2018 10:10

V vsakem primeru bi lahko (moral) trgovec preveril neposredno uvoznika, zakaj sistem ni dopuščal aktivnosti!

To me malce čudi.

Kot si rekel, ob nekem (kar konkretnem) znesku bi se dotični že "smel" malce zavzeti, ker v nasprotnem človek razmišlja, da mu 40 ali 50 tisoč € najbrž "pade" kar vsak dan na službeni TRR?! In tudi ne vem, zakaj bi prikrival neke povsem jasne podatke, ki bi obema stranema verjetno povsem koristili, še toliko bolj zato, ker ni potrebnih dosti klikov, da se z malo truda pridobi kar največ o neki določeni zadevi, drži?
Sploh danes...

Seveda, obrni se še na nemško stran za info, pa če tako terja situacija, tudi na naslednjega trgovca.

Sam imam recimo s svojim in njegovimi sodelavci že vsa (res dolga!) leta zelo lepe izkušnje.

Lp,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a bikez » 20. apr 2018 13:59

Spodaj v članku piše, zakaj nekateri motori niso dobavljivi: https://www.avto-magazin.si/novice/odkr ... sto-letos/
bikez

OdgovorNapisal/-a alltrack fen » 20. apr 2018 20:49

Hvala za link, zanimivo je pa, da pri bratrancih- Kodiaq, Superb, zaenkrat ni nobenih omejitev pri motorjih. Mar niso iz iste hiše?
alltrack fen

OdgovorNapisal/-a alltrack fen » 20. apr 2018 20:59

Umaknjena prodaja oz. naročanje novega Tiguana Allspace. V Slo. ga ni več moč naročiti, v Nemčiji teh problemov nimajo, niti z okrnjeno paleto motorjev ne. Torej kot v naslovu, "Nekaj se kuha", pa mogoče samo na Balkanu;)... ker so naši "veljaki" večkrat bolj papeški od papeža.
alltrack fen

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 21. apr 2018 05:30

Hja, vse skupaj v tej "kuhinji" je prej ali bolj kot ne posledica takšnih in drugačnih predhodnih in domnevnih odločitev vodstva na Bravničarjevi. Seveda je nerodno, ko se človek ušteje ali je le preveč velikopotezen, ampak ja, se dogaja.

No, sam sicer menim, da prav za Tiguana Allspacea ni neke prevelike škode, saj se bo v doglednem času (in VSAJ po mojem mnenju) pokazalo, da avto ni takšna ali neka hit uspešnica enako za Kitajce in za tu živeče Evropejce, kot je to Originalni Tiguan, v svoji izvorni različici. To je pač dejstvo in napovedi, da bo prodaja domala enakovredna med različicama, je bila res malce preoptimistična.

Saj podobno se dogaja Arteonu - avto, ki ni v resnici prav nič drugega, kot Passat s petimi vrati in kar, da ne bo zmote, ni prav nič slabega - pač ne dosega želenih številk, ker ljudje pač ne razmišljajo ali mislijo tako, kot bi jim rad narekoval VW - torej, da je to nek povsem drug avto.

Ni.

Ampak takšnih ali podobnih debat je v okviru te teme lahko precej. Dejanska situacija je pa do nadaljnjega takšna, kot pač je. In vsaj za nas, na obrobju Evrope, kot praviš, @Alltrack...

Lp,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a alltrack fen » 21. apr 2018 08:43

Odvisno s katerimi očmi gledaš. Mi ( no bolj jaz osebno v imenu družine;)) smo res pregledali skoraj vso konkurenco v tem segmentu in se odločili za nakup, sedaj...in tokrat z vso opremo, katero sem v predhodniku pogrešal...pa so najprej umaknili motor, sedaj pa kar cel avto.
Želim reči, da je segmentu ta avto najboljši za ta denar, kar se pa tiče tega da je prevelik, se pa meni zdi Tiguan premajhen, sploh z 19` kjer medosna zgleda - z mojimi - očmi prekratek in se mi zdi Allspace izvedba bolj proporcionalna, posledično tudi uprabna, kar je v mojem primeru pogoj. Tako, da imajo vsake oči svojega malarja in temu sledijo tudi proizvajalci s stalnim dopolnjevanjem ponudbe. Le v tem primeru ne;)... Vse je za nekaj dobro, samo zakaj pa v deželi izvora nimajo nobenih omejitev??
Padam očitno na izvedenke All.... track...space...road... vsakega nekje dobijo;)

Lep pozdrav, Borut
alltrack fen

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 21. apr 2018 10:05

alltrack fen napisal/-a:Tako, da imajo vsake oči svojega malarja in temu sledijo tudi proizvajalci s stalnim dopolnjevanjem ponudbe.
Padam očitno na izvedenke All.... track...space...road... vsakega nekje dobijo;)

Bo držalo. :) In ni s tem ter v tem primeru prav nič narobe. :D

Se pa dobro spomnim, s predstavitve Tiguana v Barceloni, ko še ni bilo ne duha, ne sluha, ne govora o Space Tiguanovi izvedenki, kako se leporečili o njegovi oblikovni zasnovi - prav vsi ti proporci, torej tudi višina, širina sploh, pa KRATKI previsi spredaj in posebej zadaj - to so bile poglavitne hvale oblikovalcev in oblikovalcem tiste dni!

No, potem pa na cesto, zaradi (predvsem!) Kitajcev in severne Amerike (kjer ga celo izdelujejo, za razliko od Originala, ki nastaja v DE), spustijo nekaj v smislu svojega Kodiaqa...
Kot da eden, ki je dejansko precej bolje izveden, ker je bil že v osnovi tako zamišljen, ne bi bil dovolj pri isti hiši!

Verjetno zdaj ne gre pričakovati krajšega Kodiaqa...? Ne, seveda ne, tu je raje (nižje pozicionirani) Karoq.,,, in ob njem dvojčica Ateca...

Ne vem, usmeritve tržnikov so včasih, vsaj včasih, malček vprašljive. Po principu - dajmo, ponudimo, če bo šlo, bo super, v nasprotnem bomo na polomijo pozabili. Finančni vložek ob tem niti ne omenjam.
Recimo.

Lep pozdrav,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a alltrack fen » 21. apr 2018 11:45

Kot da eden, ki je dejansko precej bolje izveden, ker je bil že v osnovi tako zamišljen, ne bi bil dovolj pri isti hiši!

Kaj pa vem, res je dobil Red Dot award za oblikovanje, vendar sem imel pri primerjalni vožnji z Vw različico boljši občutek, in tudi vizualno, se mi konzervativno oblikovanje bolj dopade, notranjost je tudi malenkost boljša, čeprav na določenih področjih v obeh preveč plastična.
Sicer so vse to samo subjektivna mnenja, ki nikogar ne zanimajo.

The Tiguan and Allspace for European markets are manufactured in Wolfsburg and Hanover. As well as in Germany and China, the VW Group's Kaluga plant should, probably from later in 2018, again build the Tiguan in Russia. There is assembly in India too. That commenced in March 2017

Tako so mi zagotovili tudi kranjski posredniki in upam, da je kaj na tem...

Trenutno pa je itak brez pomena, če ni več v ponudbi;)
alltrack fen

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 21. apr 2018 19:28

alltrack fen napisal/-a:
The Tiguan and Allspace for European markets are manufactured in Wolfsburg and Hanover. As well as in Germany and China, the VW Group's Kaluga plant should, probably from later in 2018, again build the Tiguan in Russia. There is assembly in India too. That commenced in March 2017

Trenutno pa je itak brez pomena, če ni več v ponudbi;)

Morda gornji navedel drži. Morda. A kot mi je (kar zanesljivo) znano, žal to ne drži in je bil sprva tak samo načrt.

Vsa zgodba se je začela in se tako tudi nadaljuje v Chattanoogi, VW-jevi tovarni v Tennesseju. Tam nastajajo še nekateri drugi modeli, a primarno za ZDA in le še nekaj drugih trgov.

Tudi prenovljeni A Q5 se, ne glede za kateri trg gre, dela samo v Mehiki. No ja, niti ne bi rekel, da se v enem ali drugem primeru kdo danes s tem sploh še kakorkoli obremenjuje...
Tudi na Madžarskem gre mnogo vsega ven za VW koncern. In? Ja nič - ker v tem ni nič slabega. :)

Lp,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a alltrack fen » 22. apr 2018 10:03

Morda gornji navedel drži. Morda. A kot mi je (kar zanesljivo) znano, žal to ne drži in je bil sprva tak samo načrt.

Pa smo spet pri tem, kar sem že več omenil, da prodajalci ne vejo kaj dosti o stvareh katere prodajajo! Se je že prevečkrat izkazalo - vsaj pri meni - da je tako, in tu ne gre debata o igrački za 10 eur. Seveda ta trditev v tem primeru drži, če se g. Higline777 ne moti, kar pa vsaj v tem primeru upam, da se;)...bojim se pa da ne. Brez zamere;)

lep pozdrav, B
alltrack fen

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 22. apr 2018 17:15

alltrack fen napisal/-a:Seveda ta trditev v tem primeru drži, če se g. Higline777 ne moti, kar pa vsaj v tem primeru upam, da se;)...bojim se pa da ne. Brez zamere;)

Borut,

če sem lahko iskren, povem takole - bi kar raje videl, da tokrat pravzaprav nimam prav! :)

A kot zapisano - niti ni pomembno (več...), od kod vozilo prihaja, bolj pomembno je (očitno, bi rekel), da sploh pride.

Želim seveda vso srečo in uspešno realizacijo zastavljenega cilja.

Pozdrav,

Dejan
Uporabniški avatar
Highline777

Vrni se na Pomoč pri nakupu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov