Golf VII facelift

Forum namenjen predstavitvi novih VW modelov in študij.

Re: Golf VII facelift

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 07. okt 2017 20:15

SiByte napisal/-a:...pena je zato da blaži vibracije...

... ali/in (še) bolj ropot ob zapiranju recimo prtljažnih vrat, če je to SUV, enoprostorec ali Variant...

Sila neprijetno in moteče... Če seveda zadevo enostavno ne rešiš tako, kot jo vsakič rešimo!

Lp,

D777
VW PASSAT - Dovršena suverenost.
Uporabniški avatar
Highline777

Avto: B8 BiTDI R-Line Variant

OdgovorNapisal/-a amongti » 10. okt 2017 14:22

A mi lahko kdo svetuje, kakšna oz. katera platišča naj vzamem? Verjetno bom nataknil gor R17, če mi kdo da kakšen link, kaj dejansko sploh sede na GTI-ja, bom pa zelo presrečen...
amongti

OdgovorNapisal/-a Santiago » 10. okt 2017 16:35

Jaz sem za svojega našel precej lepo ohranjene enake austin, kot jih imam sedaj tukaj preko foruma. Spremljaj oglase in vzemi nekaj originalnega še posebej, če gledaš za 17 col.
Uporabniški avatar
Santiago

Avto: Golf 7 GTI-P

OdgovorNapisal/-a amongti » 10. okt 2017 16:59

Ja, sem totalni pristaš originalnih stvari, ampak pri tem bom pa poskrbel tako, da bo bolj funkcionalno in racionalno, ker nova original platišča se mi zdi neumno kupovat, ker bo avto pozimi res minimalno vožen, dobesedno par dni snega in soli bo deležen, tako da gledam na to, da pridem čim ugodnje skozi. Gume bom skoraj sigurno vzel Continental winter contact, ker sem jih imel na prejšnjem avtu in jih lahko samo prehvalim, za platišča bomo pa videli..seveda, če se original pojavi za kakšno res dobro ceno, potem nimam kaj razmišljat. :ok:
amongti

OdgovorNapisal/-a amongti » 10. okt 2017 17:57

amongti

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 11. okt 2017 12:38

Platišča na linku so sicer iz dopolnilnega VW programa, načeloma torej original, a nikoli za prvo vgradnjo in so splošen model, namenjena več tipom vozil znotraj koncerna.
Na to nakazuje že ET (46), ki je sicer za VII, pri original prvovgradnih 17", 49.

Prebrskaj še majčkeno... Če samo nekoliko spregledava ceno, potem recimo tole...http://www.ebay.de/itm/4-Original-VW-Go ... Swo~lZeJys

Lp,

D777
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a amongti » 11. okt 2017 14:54

Hvala za link, niti ni tako napačna cena. Bom pa še seveda malo pregledal naokoli, je še en mesec časa ostalo...na servisu mi ponujajo original komplet za dobrih 1500€, ampak verjetno pridem skozi za tisočaka, +-100€, če skombiniram npr. na matsport kakšna platišča in Continental gume. Kot sem že omenil, avto po snegu ne bo praktično nič vožen, nataknil bom opremo zaradi občasne uporabe in pa seveda zakona..
amongti

OdgovorNapisal/-a Churchil » 11. okt 2017 15:44

Glede na to, da praviš da avto po zimi veliko ceste ne bo videl in da so avtomobili v zimskem času več čas umazani kot čisti, resno razmisli v smeri aftermarket platišč za zimo...

Jaz sem tudi precej dolgo bil naklonjen ideji, da dam tudi za zimo original platišča gor: No po cca.2 mesecih pregledovanja ponudb sem odnehal in vzel rabljene 17'' BBS-ke..

No sedaj so mi te BBS tako všeč, da se celo spogledujem z idejo, da bi svoje original 18'', ki jih imam za letni komplet, dal v prodajo in nabavil nekaj v stilu BBS-CH ali OZ Ultraleggera..
Churchil

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 11. okt 2017 16:13

amongti napisal/-a:Kot sem že omenil, avto po snegu ne bo praktično nič vožen...

Tule imava identično situacijo - B8-ica v hladnih mesecih ne vidi ceste, će le te niso spodobno kopne, mestoma že skorajda suhe.

Snega torej ne pozna.

Temu navkljub sem, ker je pa cestišče vendarle vseskozi dobro podhlajeno, četudi je suho, nabavil kar lepo in seveda originalni komplet (v tem primeru Sterling silber Dartford, 18"), resda številko manjši, kot je letni, ampak tudi na slednjih ne izgleda napačno, niti slučajno.

Seveda pa letni komplet le ostaja - letni. Konec koncev sem ga (takšnega, kot je), avto v celem, naročil tako zato, da mi bo vedno v veselje - ne le pri vožnji.

Torej dober razmislek želim, pa naj vseemo ne bo predolg - jaz sem vajen že precej pred zakonskim rokom letni komplet pospraviti k počitku.

Lp,

D777
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a amongti » 11. okt 2017 22:11

Kot sem omenil, sem pristaš originalov, ampak v takšnih primerih pa se raje ugriznem v denarnico in naredim koristno stvar hehe 8)
Seveda, nikjer pa ne piše, da so originali vizualno najlepši, npr. ta platišča iz tega linka mi izgledajo fenomenalno dobro http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... -Tires-WOW ,bronast odtenek na sivino mi deluje pregrešno dobro...seveda, marsikomu to ne bo všeč, tudi tebi Dejan verjetno ne :lol: , ampak vsake oči imajo svojega malarja....no, nikjer ne piše, da bom kaj takšnega kdaj natikal na svoje vozilo, ampak gledamo in občudujemo pa lahko, kajne? 8) prilepim fotko, ko se odločim za nakup in tudi namontiram. :ok:
amongti

OdgovorNapisal/-a Santiago » 12. okt 2017 05:43

Meni zgledajo tele iz linka super! Zdi se mi pa, da neoriginalne v manjših colah izgledajo slabše, kot originalna. Vsaj večina. Na tvojem mestu bi v primeru neoriginalnih poizkušal najti nekako čim bolj preproste, ker neke ekstra zanimive bodo v 17 col izpadle smešne...no vsaj meni :D
Všeč mi je pa tudi Churchilova izbira samo je tukaj spet v igri toliko denarja, kot pri originalu.
Uporabniški avatar
Santiago

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 12. okt 2017 08:02

amongti napisal/-a:...seveda, marsikomu to ne bo všeč, tudi tebi Dejan verjetno ne :lol: , ampak vsake oči imajo svojega malarja....no, nikjer ne piše, da bom kaj takšnega kdaj natikal na svoje vozilo, ampak gledamo in občudujemo pa lahko, kajne? 8) prilepim fotko, ko se odločim za nakup in tudi namontiram. :ok:

:D He he, sploh mi nobene težave glede všečnosti, saj veš! Seveda, vsi imamo včasih dokaj podoben in včasih dokaj različen okus, kar ni nič narobe,.
Tu bi se sicer kar v celoti strinjal s @Santiagovim pogledom glede in oblike in velikosti... Bo držalo.

Sicer sem pa takega mnenja, da meni vsa takšna siva, črna in podobna temna platišča res ne izpadejo tako zelo vrhunsko tudi zato ne, ker pravzaprav nikoli ni povsem jasno, kdaj so umazana in kdaj so - pomembnejše! - čista. Kar sicer predstavlja določeno "crkljanje" tistim, ki platišč ne drgnejo ravno 3x tedensko, pa vseeno - kaj pa vem, zdi se mi, da platišča kar morajo biti svetla, da naredijo nek določen odmik in kontrast glede na samo vozilo.

Vendar pa, kot se reče, vemo kako je z okusi... Če bi bili vsi vedno in le za original, bi bilo najbrž monotono, a osebno mi pač ta smer povsem ustreza.

Sem pa prepričan, da bo tudi tvoja (zimska) izbira prava izbira! :ok:

Lp,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a Santiago » 19. okt 2017 09:54

Amongti na facebooku v skupini team vw se prodajajo ena oem rline platišča z zimskimi gumami :ok:
Uporabniški avatar
Santiago

OdgovorNapisal/-a amongti » 19. okt 2017 22:08

Hvala za info ampak osebno ne uporabljam facebooka...poskusam poiskat s profila od moje boljse polovice,ampak ne najdem nic? Imas kaksen link mogoce?
amongti

OdgovorNapisal/-a abbracci » 20. okt 2017 05:51

abbracci

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 20. okt 2017 07:49

Odlična priložnost za zimsko obutev je torej na dlani. :ok:

Lp,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a amongti » 20. okt 2017 09:11

Super,hvala ti,sem mu ze pisal,upam,da jih se ima..in da pasejo na GTI-ja zaradi zavornih celjusti. Hvala se enkrat! :piwo. :ok:
amongti

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 20. okt 2017 09:20

Če bi imel običajnega GTI-ja, bi lahko nanj namestil tudi 16", na Performancea pa zaradi večjih diskov manj kot 17" sploh ne gre.

Ta komplet z oglasa boš torej lahko namestil brez vsakršnih skrbi.
In tudi lepo bo izpadlo.

Lp,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a Santiago » 20. okt 2017 11:01

Ni problema in upam, da se zmenita :piwo.
Uporabniški avatar
Santiago

OdgovorNapisal/-a amongti » 22. okt 2017 11:02

A pozna kdo tega cloveka, ki ima ta oglas? Mu pisem, ampak nobenega odgovora..kaksna telefonska bi bila zelo zazeljena.
amongti

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 22. okt 2017 11:17

@Amon,

ti bom skušal jaz pomagati - mislim, da sem identični oziroma točno ta komplet istega ponudnika z nekaj kliki našel tukaj - kjer najdeš tudi kontakt - https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12542325

Pozdrav,

D777
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a amongti » 22. okt 2017 12:04

Hvala lepa Dejan, sva ze v kontaktu! :ok: :piwo.
amongti

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 22. okt 2017 13:43

:D No odlično! :ok:

Lp,

Dejan
Uporabniški avatar
Highline777

Prejšnja

Vrni se na Novo na trgu