Novi T-roc

Forum namenjen predstavitvi novih VW modelov in študij.

Novi T-roc

OdgovorNapisal/-a kondor » 24. avg 2017 11:03

kondor

Re: Novi T-roc

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 24. avg 2017 17:30

Pravzaprav nič ravno posebnega.

Osebno me bolj zanima, kam bodo umestili naslednjega, ki pride - T-Crossa.

Sicer pa - prav Tiguan je tisto, s čimer so že pokazali, kako se streže stvarem.

Lp,

D.
VW PASSAT - Dovršena suverenost.
Uporabniški avatar
Highline777

Avto: B8 BiTDI R-Line Variant

OdgovorNapisal/-a kondor » 04. okt 2017 14:28

Kljub majhnosti in "mladostnem" videzu, mi je zadevica kar všeč.
Ena stvar me pa bega. Glede na nemški konfigurator in ostale prispevke je videti, da ne bo možna kombinacija 1.5 TSI in DSG menjalnik. Zdaj me zanima, ali je to zgolj začasna omejitev ali gre za kakšno čudno računico VW-ja. Ta kombinacija bi bila ključni pogoj za morebitni nakup.
Ali ima kdo kakšne druge informacije glede teh kombinacij?
kondor

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 04. okt 2017 15:25

Zdravo!

Glede na dejstvo, da se uvoznik ravno te dni še naprej s proizvajalcem pogovarja za boljše izhodiščne cene, kot so trenutne v DE, je seveda in praktično nemogoče odgovoriti na tvoje zastavljeno vprašanje - v katerikoli smeri. Za zdaj.

V splošnem naj bi bila začetna cena enakega modela, kot v DE, nekaj tisočakov nižja, a ne prav veliko. Poleg tega bo tudi pri nas ostal velik razkorak med modeli, gnanimi samo na dve kolesi, pa z ročnim menjalnikom in tistimi, ki imajo vsekolesni pogon, pa ob tem še DSG.

Motorna paleta se bo dopolnjevala postopoma - tudi v DE konfiguratorju je ta hip možno izbirati samo med 1,0 TSI 115PS (2M in le ročni menjalnik), 2,0 TSI 190PS (plus 4M in DSG7 serijsko) in še 2,0 TDI 150PS (plus 4M in DSG7 serijsko).

Čakamo naprej torej.

Lp,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a kondor » 04. okt 2017 18:48

Hvala lepa za odgovor.
Za mene bi bila idealna kombinacija 1.5 TSI + DSG + kopica dodatne opreme in zgolj dvokolesni pogon.
Ker res ne vidim racionalnega razloga za odsotnost DSG-ja pri 1.5 motorju, bom počakal, da se stvari zaženejo na polno, saj se nikamor ne mudi.
Lep pozdrav vsem.
kondor

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 04. okt 2017 19:48

kondor napisal/-a:Hvala lepa za odgovor.
Ker res ne vidim racionalnega razloga za odsotnost DSG-ja pri 1.5 motorju, bom počakal, da se stvari zaženejo na polno, saj se nikamor ne mudi.

Vsekakor! :ok:

Pozdrav,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a zumac » 20. dec 2017 12:47

Zanimivo se mi zdi pri tem t-roku da ima na prvi odtis zelo slabo armaturo (trda armatura). Zgleda da so začeli šparati na kvaliteti
zumac

Avto: GOLF VII

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 20. dec 2017 14:19

Armaturna plošča in tudi druga plastika v kabini je tiste druge, trše vrste. Seveda je to malce presenetljivo za to ceno in/ali razred, je pa razumljivo zgolj v toliko, da se da (tudi) na ta nčin in na toliko in toliko tisoč, desettisoč enot privarčevati nekaj €€€.

Je pa zanimivo, da ima celo Polo (ok, ne ravno izhodiščni) mehko obložen zgornji del armature, medtem ko niti Ibiza FR ne ponudi mehkobe.

T-Roc pa sploh ne, v nobeni različici.

Pa dajmo samo razčistiti - T-Roc je Golfov derivat, prihajajoči T-Crosss pa bo Polov, tako kot je Arona dvignjena Ibiza.

Vseeno pa bi smela biti notranjost deležna bolj kakovostne izvedbe, je pa v splošnem in na prvi vtis narejen zelo lepo in sploh neoporečno.

Lp,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a UrsVW » 20. dec 2017 16:39

V nedeljo, ko sem šel z mulcem gledati Starwars, sem ga videl v vitrini pred Šparom in mi zgleda fajn - malo višje se najbrž sedi v njem? Nisem pa mogel ugotoviti velikostnega razreda - na oko je manjši od golfa 6 in bolj polov razred? Sema pa danes videl novega polota in ta je velik vsaj kot golf 6? Je to mogoče?
Plastika me ne bi motila, DSG pa bi skoraj moral biti....
UrsVW

Kraj: Postojna
Avto: Passat 07, 2.0 TDI BKP

OdgovorNapisal/-a Simple » 20. dec 2017 19:38

UrsVW napisal/-a: Sema pa danes videl novega polota in ta je velik vsaj kot golf 6? Je to mogoče?

Nisem 100% ampak mislim da sem ob predstavitvi novega Polota nekje prebral podatek da je za malenkost prerasel Golf-a četrte generacije (1998-2004) :-k

Sem pa prepričan da bo @Highline777 znal povedati ali je temu res tako. :ok:
Simple

OdgovorNapisal/-a kondor » 20. dec 2017 20:09

Par dni nazaj sem si podrobno ogledal dobro opremljenega T-roca. Zadeva izgleda kar v redu, zaradi večje širine in višine je videti večji kot navadni golf. Prostora je dovolj, otip plastike me ne moti.
Moti me, da ni možno premikati zadnje klopi in odpiranje prtljažnika brez senzorja v spodnjem delu (odpiranje brez rok).
Počakam, da bo za 1.5 TSI na voljo DSG, pa gremo v akcijo.
kondor

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 21. dec 2017 09:11

Simple napisal/-a:
UrsVW napisal/-a: Sema pa danes videl novega polota in ta je velik vsaj kot golf 6? Je to mogoče?

Nisem 100% ampak mislim da sem ob predstavitvi novega Polota nekje prebral podatek da je za malenkost prerasel Golf-a četrte generacije (1998-2004) :-k

Sem pa prepričan da bo @Highline777 znal povedati ali je temu res tako. :ok:

8) Bo povsem držalo - s 4053mm je najnovejši Polo dejansko prerasel Golfa IV, tudi v medosju.

Avto je prav res zadovoljivo prostoren, še vedno pa ne prevelik. :ok:

Lp,

D777
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a raptor » 22. dec 2017 00:15

Ponavadi je vw vlekel z notranjimi materiali tudi druge naprej, ampak zdaj so pa ze mnogi boljsi.

Trde plastike odlocno prevec, ceprav je ta videti dobre kvalitete (boljse kot drugje mehka) in dobro sestavljena. Sam bi mu to se odpustil (kolikokrat pa slatas plastiko na armaturi), ampak cez vratne obloge pa ne morem-ce so ze drugje sparali, bi pa vsaj tu lahko potegnili kaksen kos blaga vec.

Golfova liga gor ali dol, ampak tole je glede na golfa DALEC proc!

Osebno avtu lazje odpustim zunanji izgled, kot pa notranjo kvaliteto-tu je pa stvar ravno obratna.
raptor

OdgovorNapisal/-a Highline777 » 22. dec 2017 09:53

raptor napisal/-a:Golfova liga gor ali dol, ampak tole je glede na golfa DALEČ proč!

S to ugotovitbijo se lahko mirno strinjam.

Verjamem, da se da kdaj na eno oko malce zamižati (seveda ne samo pri VW, tudi bratranec pri štirih krogcih, ki sliši na ime Q2, je veliko razočaranje, sploh znotraj, glede na češ boljšo znamko znotraj koncerna), ampak res bi mu morali že serijsko nameniti nekaj boljšo in imenitnejšo mero notranjega počutja.

Ker, kadar sem na cesti, avta na zunaj ne vidim - "živim" znotraj njega in prav zato je verjetno precej pomembno, v kakšnem okolju.

Morda pa se, vsaj za doplačilo, še kaj spremeni. Nekaj boljši občutek bo nemara ponudil že T-roc kot R-line. Najbrž.

Lp,

D.
Uporabniški avatar
Highline777

OdgovorNapisal/-a spartan » 19. feb 2018 11:33

Novi T-Roc? Preizkusil med vikendom. Prva težava....četudi je avto konkretno dvignjen nad tlemi, je sama karoserija nizka :-s

Namesto, da bi v avtomobilu sedel, kot sem pričakoval, sem ležal. Drugo pa je vetrobransko steklo v stilu ameriških "hot-rod" avtomobilov, namreč majhna površina vetrobranskega stekla. Kaj so to naredili pri VW-ju ne vem, ampak zagotovo ni zame. Posledično trpi preglednost....ko pa sem dvignil sedež, pa sem že bil s pogledom na vrhu A-stebričkov :-s

Pa armatura dvignjena za moje pojme previsoko. Zopet občutek utesnjenosti...kot napisano, ni zame. Mogoče za majhne Kitajce.