Golf IV GTI

Re: Golf IV GTI

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 03. jul 2017 09:21

Personalizacija se nadaljuje. S kolegom sva vgradila stropno lučko od W8 passat-a:

Lučka:

Slika

Adapter:

Slika

Stara ven:

Slika

Potrebno je bilo potegnit še nulo od lučke do dimerja, da se zatemni z ostalo osvetlitvijo:

Slika

Slika

Deluje:

Slika

Slika

Slika

Po trdi temi se še nisem peljal, ampak mislim, da bo zgledalo lepo.

LP, -L
fabio993

Kraj: Idrija
Avto: Golf IV GTI

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 18. avg 2017 11:34

Da se spet javim, tokrat po malce več časa, ker so bili vmes dopusti. :)

Glede sklopke kompresorja klime - zaradi zelo majhne cenovne razlike med garnituro sklopke in celotnim kompresorjem je zelo majhna, zato sem se odločil za zamenjavo komplet kompresorja. Vgradilo je je znamke Sanden, ker je to tudi prvovgradnja. Zraven kompresorja se je zamenjalo še nekaj stvari - sušilec klime, sprednji desni ležaj, jermen alternatorja, menjava notranje desne manšete.

Nekaj slik:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kljub menjavi ležaja skozi lev ovinek še vedno nekaj gruli, vendar se mora avto naslonit v ovinek. :) Iščemo krivca naprej. :)
fabio993

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 18. avg 2017 11:43

Še drugi del. Končno se je nekaj premaknilo tudi v smislu poliranja. :) Avto sicer še zdaleč ni končan, ampak za pokušino pa bo:

Prej:

Slika

Potem:

Slika

Seveda vse praske niso rešljive, ampak sem z delnim rezultatom zadovoljen.

Po nekje 15h urah, sem približno na tretjini. :D Ampak bo, počasi, a vztrajno.

Toliko.

Lep vikend.

-L
fabio993

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 06. nov 2017 11:19

Tokrat sledi update teme po malce daljšem času, kar pa ne pomeni, da se z avtom ni nič dogajalo.

Torej, kot prvo, sem se le opogumil in vozilo celostno spoliral, zato nekaj slikovnih utrinkov.

Plastične dele se je zaščitilo z modrim 3M maskirnim trakom:

Slika

50/50 primerjava:

Slika

Končni rezultat:

Slika

Končano:

Slika

Seveda sem ga še enkrat povoskal:

Slika

Slika

To je to, kar je poliranja. :)
fabio993

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 06. nov 2017 11:35

... nadaljevanje...

Priklop na tester je pokazal neko safety napako na sprednjem sovoznikovem zaklepišču, zato sem naročil novega, tudi nove sponke tapete in tesnilno maso:

Slika

Slika

Staro zaklepišče sicer deluje, tudi alarm, ampak ker me motijo napake, sva se preteklo soboto s kolegom tudi lotila menjave:

Slika

Sproti se je preverilo še odvodne kanale v vratih, ker mi je zadaj desno poplavilo:

Slika

Seveda sem moral zadevi priti do dna, ampak najprej se je bilo znebiti vode v notranjosti, zato sem demontiral sprednji sedež in z globinskim sesalnikom posesal preostalo vodo:

Slika

Ker pa sva pri sprednjih vratih ugotovila, da so odvodni kanali čisti, zadnjih vrat nisva podrla do konca, ampak sva se samo s kamerco prepričala, če je temu res tako. In bilo je :)

Sproti, sva zamenjala še sponke tapet. :)

To je zaenkrat to. :)

LP,

-L
fabio993

OdgovorNapisal/-a El Diablo » 06. nov 2017 15:53

Sem že mislil, da si obupal nad poliranjem. Kako si zadovoljen z svojim prvim izdelkom?
El Diablo

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 06. nov 2017 16:05

El Diablo napisal/-a:Sem že mislil, da si obupal nad poliranjem. Kako si zadovoljen z svojim prvim izdelkom?

hehe, je malo manjkalo, ampak sem se potrudil. :) Sem zelo zadovoljen, avto se lepo sveti, ni hologramov. :) Ko je opran dobi na soncu tisti oljnat lesk, ki sem ga želel. :) Mogoče sem preveč kompliciral. :) Me že sprašujejo, če bi še kakšnega spoliral, ampak mislim, da sem svojo kariero poliranja zaključil, razen pri svojih avtih. :)

Hvala še enkrat za vse nasvete. :) :piwo.
fabio993

OdgovorNapisal/-a El Diablo » 06. nov 2017 16:13

Če lahko kaj svetujem za kaj pa ne. Zdaj maš priliko, da treniraš na drugih avtih, ker se ti ne mudi si vzameš par dni za avto. Prijatelji plačajo material, delo pa veš kako je danes med prijatelji (pač ti prinesejo six pack) :) . Jaz sem zadnje čase imel tudi 2 zanimiva projekta poliranja, drugače pa največ imam globinskih čiščenj.
El Diablo

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 06. nov 2017 16:27

El Diablo napisal/-a:Če lahko kaj svetujem za kaj pa ne. Zdaj maš priliko, da treniraš na drugih avtih, ker se ti ne mudi si vzameš par dni za avto. Prijatelji plačajo material, delo pa veš kako je danes med prijatelji (pač ti prinesejo six pack) :) . Jaz sem zadnje čase imel tudi 2 zanimiva projekta poliranja, drugače pa največ imam globinskih čiščenj.

Marsikdo nebi. :) Imaš prav, ampak moram najprej malce pozabit stvari, ki so mi delale sive lase, da se potem z vnemo lotim drugega avtomobila. :) Je pa res, da mx-5 ni ravno velik avto, in bi mogoče še šlo. Bomo videli. :)
fabio993

OdgovorNapisal/-a El Diablo » 06. nov 2017 16:33

fabio993 napisal/-a:
El Diablo napisal/-a:Če lahko kaj svetujem za kaj pa ne. Zdaj maš priliko, da treniraš na drugih avtih, ker se ti ne mudi si vzameš par dni za avto. Prijatelji plačajo material, delo pa veš kako je danes med prijatelji (pač ti prinesejo six pack) :) . Jaz sem zadnje čase imel tudi 2 zanimiva projekta poliranja, drugače pa največ imam globinskih čiščenj.

Marsikdo nebi. :) Imaš prav, ampak moram najprej malce pozabit stvari, ki so mi delale sive lase, da se potem z vnemo lotim drugega avtomobila. :) Je pa res, da mx-5 ni ravno velik avto, in bi mogoče še šlo. Bomo videli. :)

MX 5 sem tudi jaz delal nedolgo nazaj, mali avto streha pa platnena tako da je super.
El Diablo

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 17. nov 2017 08:56

Prišel je 15.11., in z njim čas za zimske gume. Nabavil sem Continental Winter Contact TS 860:

Slika

Slika

Ker so bili sredinski pokrovčki slabo ohranjeni, pa še alutech je pisalo gor, sem na eBayu našel VW, in jih montiral: (Od prej nimam slik)

Slika

Zbiranje materiala za saniranje rje se je končno začelo. Našel sem desni blatnik v prvi in pravi barvi, brez rje, je je malenkost popraskan:

Slika

Slika

Slika

Torej iščem še levega, enako ohranjenega ali boljše. Barva LC9Z. Če ima kdo. :)

To je to. :)

LP,
-L
fabio993

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 24. nov 2017 11:03

22.11. je minilo točno eno leto od nakupa, prevozil sem slabih 15.000km in vložil dobrih 3400€ za nadgradnje in popravila, brez goriva in zavarovanja. Seveda se zgodba tu še ne konča, zato jo nadaljujem tudi v drugem letu lastništva. :)

LP, -L
fabio993

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 27. nov 2017 15:59

Kot sem verjetno že omenil, mi je v avto vdrla voda - zadaj desno. Po pogovorih z bolj izkušenimi mehaniki in lastniki štiric, sem zadevi končno prišel do dna, kar je bilo preizkušeno sedaj čez vikend, ko je bil dež.

Prilagam dve fotografiji med delom:

Slika

Slika

Seveda sem predhodno dodobra posušil izolacijo, ki je pod tepihom, da sem se znebil vlage.

Upam, da bo sedaj mir.

LP, L
fabio993

OdgovorNapisal/-a VW-M » 30. nov 2017 16:30

Fajn ga rihtaš :ok: . Eno vprašanje glede vode v vratih a se ti je voda vn vsula iz vrat ko si jih odpru .
VW-M

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 01. dec 2017 12:31

VW-M napisal/-a:Fajn ga rihtaš :ok: . Eno vprašanje glede vode v vratih a se ti je voda vn vsula iz vrat ko si jih odpru .

Hvala :) Ne, ni, je vse steklo na tepih in nekaj tudi ven. Verjetno sem dovolj zgodaj ugotovil vzrok in ni še bila katastrofa. :)
fabio993

OdgovorNapisal/-a VW-M » 01. dec 2017 20:16

fabio993 napisal/-a:
VW-M napisal/-a:Fajn ga rihtaš :ok: . Eno vprašanje glede vode v vratih a se ti je voda vn vsula iz vrat ko si jih odpru .

Hvala :) Ne, ni, je vse steklo na tepih in nekaj tudi ven. Verjetno sem dovolj zgodaj ugotovil vzrok in ni še bila katastrofa. :)

Hvala za odgovor :) Še dobr da si taprav cajt ugotovu ja bi bla kr ornk katastrofa pol notr
VW-M

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 11. jan 2018 08:28

Malo updata: Avto se trenutno samo vozi, še perem ga bolj malo. :) Se je pa ravno pred novim letom obrnilo 240.000km.

Slika še z ''zimsko'' porabo: :)

Slika

LP, -L
fabio993

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 16. jan 2018 12:01

Manjši update. Ker mi je kitajska lučka za v tablico dala odpoved, je bilo potrebno nabavit nove. Preveril sem možnost vgradnje originalne LED lučke od kakšnega novejšega modela, in ugotovil, da pašejo od Passata od letnika 2011 dalje, in od Golfa VI od letnika 2009 naprej, pregledam bolho, se prodajajo, kupim.

Zgledajo takole, kataloška, če komu pride prav je: 1K8943021C

Slika

Edino, kar je bilo potrebno ''predelovat'' je bilo zamenjat kabla v obstoječem konektorju na avtu.

Končni izdelek:

Slika

Slika

Toliko.

LP, -L
fabio993

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 16. apr 2018 08:25

Po dolgih treh mesecih bi pa že lahko spet kaj napisal, kajne. :) Z avtom se je, kot vedno, dogajalo.

Najprej sem končno dobil kar dobro ohranjen originalen naslon za roke. V osnovi sicer ni bil usnjen, ampak, ker se da zamenjat samo pokrov, sem le-tega naročil usnjenega. Zmontirana zadeva zgleda takole:

Slika

V marcu je bil čas za redni servis in še par drugih stvari:

Slika

Slika

Slika

Obnovil se je starter, ker je ob vžigu zajamral.

In, ker je vmes prišel čas letnih gum, sem nabavil Yokohama Advan Nova ad08r:

Slika

Slika

Slika

V soboto sem ga še opral, da mi ga je naslednji dan lahko umazal ''saharski'' dež. :)

P.S. Še vedno iščem levi blatnih v Black magic pearl barvi, brez rje. :)

LP,- L
fabio993

OdgovorNapisal/-a mirovw6 » 16. apr 2018 17:19

Lepo skrbiš za golfija :ok:
Le tako naprej. Saharski dež je pa tud meni zapacal frišno opran avto. :lol:
mirovw6

Avto: Golf 6 2.0 TDI 81KW

OdgovorNapisal/-a fabio993 » 17. apr 2018 07:28