Seat Leon Top sport by Sašo

Re: Seat Leon Top sport by Sašo

OdgovorNapisal/-a a35 » 25. maj 2015 16:43

maš mogoče kako sliko te šus plate? da bi vidu kako to zgleda :D čene bo treba pa novo plastiko haha

lp
a35

OdgovorNapisal/-a sasocar123 » 25. maj 2015 23:25

Daj malo prelistaj temo no.. nekje so slike izdelave :ok:
sasocar123

OdgovorNapisal/-a sasocar123 » 02. nov 2015 15:56

Zdravo,

Da se malo javim po doglem času .. z avtom sem se vozil bore malo, saj sem bil večino časa na dveh kolesih, ampak je bilo potrebno vseeno poštimat par stvari in se pripravit na zimo :ok:

Pred kratkim sem v Črnučah na mostu povozil štarter od nekega vozila .. in to SREDI mosta ? Hvala bogu za plato spodaj, drugače bi šel spet karter :crazzy:
Slika

Klepamo :lol:
Slika

Menjal sem komplet levi ležaj s pesto(FAG), komplet s pesto pa sem menjal zato, ker je bila pesta, tam kjer pride ležaj naprešan, že zdelana in sem ta ležaj zamenjal že 2x .. sedaj je problem rešen.
Ko sem imel ravno vse podrto, sem zamenjal še zglob na vilici..
Slika

Gewinde sem dvignil in pri tem pa opazil, da so malo "rosne" .. zato sem se odločil, da jih nesem obnovit, kam drugam kot na amortizer, kjer so mi zamenjali vse kar se zamenjat da(batnice, olje, semeringi, novi ležaji, nove udarne gume, skratka amortizerji so kot novi).
Slika

Slika

Wala:
Slika

Že en čas pa sem se spravljal zaščiti podvozje, kjer ga je začela napadat površinska rja(zaradi nepravilnega dvigovanja-še od prej) in pa od nižine avta, saj sem sem pa tja kdaj kam "zaplužil" .. tako da sem vse zbrusil do pločevine, namazal s Ferosanom in kasneje zaščitil z Bodysafe-om.
Nekaj slik za predstavo:
Slika

Slika

Slika

Še zadnja na 19'
Slika

Potem je sledil standardni zimski tertma: komplet pranje in voskanje, da bo s pranjem manj dela :ok:
Slika

Slika

In pa zimski setup:
Slika

Slika

Slika

Lp :ok:
sasocar123

OdgovorNapisal/-a sasocar123 » 21. okt 2016 13:45

Zdravo forumaši.

Eto, da se malo javim, da se nekaj dogaja po forumih, glede na to, da je že vse "mrtvo" :-"

Kaj naj rečem, en kup enih zadev se je spet premaknilo okrog avta ..

Imel sem redni servis, zamenjal sem notranji homokinetični zglob, ker mi je zaribal, še preden je bil motor dvignjen..

Obnovil sem štarter, ker mi je pozimi shodil..

Na turbine.si so mi obnovili turbino, zgolj preventivno, ker sem imel občutek, da je že malo glasna, čeprav bojda še ni bilo take panike, ampak ok.. sem miren.

Itak, spet je prišla pomlad in z njimi nova platišča, katera sem kupil v dokaj slabem stanju, potem sem jih pozimi obnovil-poliral, eno je bilo potrebno še poravnat, novi pokrovčki.. Zdaj so že prodana :lol:

Namontiral bixenon luči z lečo-original luči sem obdržal, notri se je pa vgradila leča- sveti ko dan, hvala Shantek 8)

Slika

Slika

Kasneje mi je šel akumulator v maloro.. kupil novo Toplo ](*,)
Slika

Potem sem moral menjati še tole cev iz intercoolerja..
Slika

Vmes me je na parkingu v Bohinju, nek motorist zadel in mi popraskal bok, haubo, odbijač in razbil luč.. barval sem tudi vrata in pa blatnik, ker sem imel par udrtinc od parkinga.. ](*,)
Slika

Slika

Ker sem imel platišča za zimo v pof*ukanem plastidipu, s katerega sem po 4 urah borbe odstranil, dal platišča ponovno v šprickit in je prebarval v srebrno.. :crazzy:
Slika

Slika

Ker po 3 tednih nisem porajtal, da mi je odtrgalo manšeto, mi je spet zaribal notranji zglob, kater me še čaka na vgradnjo.. ](*,)
Slika

In pa končno gretje sedežev, hvala Dules :ok:
Slika

Plani za naprej:
-Menjava zgloba,
-razmišljal sem o menjavi komplet cevi-gledam silikonske, ki so na ebayu komplet za 200$, mi kdo kaj priporoča ?
-blindiranje egr ventila in čiščenje sesalnega kolektorja
-KRAJŠE udarne gume na amortizerjih spredaj, ima kdo kakšen link ? Nekje sem to videl, pa ne najdem :clubbed:

To je to, lp :)
sasocar123

OdgovorNapisal/-a matospl » 21. okt 2016 15:20

Lep je...dobr to rihtaš. Kje si dobil vse potrebno za gretje sedežev?

LP
Sam da je "NEMC"
Uporabniški avatar
matospl

Kraj: Notranjska
Avto: Passat Variant B7 2011 HL

OdgovorNapisal/-a sasocar123 » 22. okt 2016 18:50

:ok: :ok: .. stikala in konektorje sem dobil od enega zbitega leona, grelce sem imel pa ze v sedezih.
sasocar123

OdgovorNapisal/-a highlander » 06. nov 2016 20:51

ne razumem kako si lahko 4 ure odstranjeval dip plast iz platišč, če pa to baje kr dol potegneš, tako kot je prikazano na youtube-u - ok sarkazem na stran, tale plast dip je eno največjih sranj v zadnjem času v avto industriji. Lažejo promotorji tega izdelka na veliko, vse za dobro prodajo je pa to eden od najslabših izdelkov zadnji čas v avto industriji - povem iz lastnih izkušenj.

... meni je pa oprav zažgala rumena barva na zimskem setu in mu je dobro sedla :ok:

... ma te manšete ej, jst ne vem no vsako leti jih menjam, kaj res ne znajo več delati dobrih manšet, še na zastavi je dlje zdržalo. Jst bom naslednjič dal silikonske manšete ker mi je dovolj da jih vsako leto zamenjam ....

... a tale set iščeš z nižjimi domlagerji in šalcami ?
Slika
jst NISEM človek, jst sem Duncan McLeod
Uporabniški avatar
highlander
poslednji samurai

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a sasocar123 » 09. nov 2016 10:09

Ma ne govori tole s platidipom.. no, vsaka šola nekaj stane ane :lol: :ok:

Eeeee to sem iskal, sem vedel da je nekdo že to našel.. a misliš da je dovolj če vzamem samo udarne gume, a kar komplet set ? Hvala :ok: :ok: \:D/
sasocar123

OdgovorNapisal/-a rockson » 01. nov 2017 23:51

A maš še ti ta avto?

V nedeljo sva šla z mojo mal na vožnjo, da je sprobala leona, preden ga začne sama vozit, pa sva na vrhu Vrzdenca videla parkiran tale stroj. Izgleda res lep :ok:
rockson

OdgovorNapisal/-a sasocar123 » 12. nov 2017 23:06

Ne avto ni več v moji lasti.. je bil prodan cca 2meseca nazaj..

Hehe, hvala ! :ok: \:D/
sasocar123

OdgovorNapisal/-a MilanA » 15. maj 2018 16:46

Mene pa še vseeno zanima kak prideš do novega ključa? A to lahko vsak vw ključ z dvema gumboma in 433Mhz elektroniko sprogramiraš ali je kaj več potrebno naret?
Lp
Uporabniški avatar
MilanA

Kraj: Prevalje
Avto: Seat Leon 1.9 TDI 81kW

OdgovorNapisal/-a sasocar123 » 16. maj 2018 15:19

Prestaviš ampulo iz starega ključa v novo ohišje, potem pa samo še sprogramiraš... Imaš na yt vodičev malo morje.

Lp,
sasocar123

Prejšnja

Vrni se na Ostalo VAG

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost